لاستیک لیفتراک ایرانی

المان های مهمی در انتخاب لیفتراک تاثیر دارند که یکی از مهمترین این نوع المان ها لاستیک آن می باشد. همان طور که می دانید امروزه با پیشرفته شدن تکنولوژی و به دلیل کمتر استفاده کردن از نیروی انسانی در بسیاری از کارخانه ها و شرکت ها استفاده از لیفتراک و تولید آن افزایش پیدا کرده است که به دلیل کار کردن مداوم با آنها ممکن است در دراز مدت دچار خرابی به خصوص در ناحیه لاستیک شوند که انتخاب نوع لاستیک در این امر تاثیر زیادی دارد.

با انتخاب درست آن می توان کارایی مفیدش را افزایش داد و از ایجاد خسارت های احتمالی و آسیب به نیروی انسانی در حین کار نیز جلوگیری کرد. لاستیک لیفتراک ایرانی به دلیل داشتن کیفیت بالا دارای طرفداران زیادی می باشد و قیمت آن نیز نسبت به دیگر برند های موجود قابل قبول بوده و بسیاری از خریداران ترجیح می دهند تا این نوع لاستیک را برای لیفتراک خود تهیه کنند.

لیفتراک در کار های صنعتی برای جابجایی و انتقال محصولات کاربرد زیادی دارد بنابراین باید اجزای آن به خصوص لاستیک ها به گونه ای انتخاب شوند تا هیچ گونه اتفاقی در حین کار ایجاد نشود. برخی از لیفتراک ها بارهای با وزن زیاد حتی تا حدود 50 تن را تحمل می کنند که برای تحمل چنین وزنی باید لاستیک های لیفتراک دارای قدرت زیادی باشند تا بتوانند فشار وارده را تحمل کنند.

در ساخت لاستیک لیفتراک ایرانی از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت استفاده شده است که می تواند حجم زیادی از بار را با خیال راحت با آن جا به جا کرد بدون اینکه دجار خرابی و یا آسیب به لیفتراک یا لاستیک آن گردد. لاستیک لیفتراک ایرانی دارای دو نوع است که در این قیمت به طور کامل در مورد این نوع توضیح می دهیم تا بتوانید اطلاعات خود را در این زمینه تا حد زیادی افزایش دهید.

انواع لاستیک لیفتراک ایرانی

• لاستیک بادی
• لاستیک توپر

لاستیک بادی که نام دیگر آن پنوماتیک می باشد به دلیل داشتن خاصیت الاستیکی می تواند برای کار در محیط های ناهموار مورد استفاده قرار بگیرد به همین دلیل ارتعاش و لرزش های کمتری را به اپراتور وارد می کند. از نکات مهمی که لازم است به آن توجه شود تنظیم باد لاستیک های لیفتراک است زیرا این امر به کاهش استهلاک و سایش و عملکرد بهتر لاستیک لیفتراک ایرانی کمک می کند.

بنابراین توصیه می شود باد لاستیک ها به صورت روزانه چک شود تا کارایی آن ها و عمر مفیدشان در دراز مدت افزایش پیدا کند. با توجه به اینکه فشاری که بر لاستیک های لیفتراک در زمان لیفت بار وارد می شود متفاوت است لازم است جهت تنظیم باد لاستیک به دستورالعمل کارخانه سازنده توجه گردد. دمای محیط کاری که لاستیک لیفتراک ایرانی در آن نیز وجود دارد بر روی باد آن تاثیر دارد که لازم است تمامی این موارد به صورت کامل بررسی شوند.

نوع دوم لاستیک لیفتراک ایرانی نوع توپر اسن که استفاده از آن در محیط هایی که ناهمواری وجود دارد توصیه نمی شود وبیشتر برای مکان هایی که مواد برنده و یا مواد با خورندگی بالا وجود دارد مناسب می باشد. لاستیک تو پر از انعطاف پذیری پایینی برخوردار می باشد و باعث می شود تمامی لرزش ها به اپراتور منتقل شود و سبب اذیت شدن آن گردد و در دراز مدت سبب خستگی و کمر درد آنها می شود که این خود می تواند سبب آسیب های بیشتر نیز گردد.

لاستیک لیفتراک ایرانی یکی از مهمترین قطعه در لیفتراک ها هستند که توجه به آنها در هنگام استفاده از نکات مهمی است که همه اپراتور ها باید به آن توجه کنند اما در دراز مدت بر اثر استفاده مداوم و نادرست سبب خراب شدن آنها می گردد در زیر به چند مورد از عوامل رایج که سبب خرابی لاستیک لیفتراک ایرانی می شود اشاره می کنیم.

عوامل مختلف خرابی لاستیک لیفتراک

عوامل مختلفی که سبب خرابی لاستیک لیفتراک ایرانی می شود عبارتند از

• تاریخ انقضا: یکی از مهمترین عامل های خرابی در لاستیک لیفتراک ایرانی همین موضوع است که برای لاستیک های فرمان یا همان لاستیک های عقب ممکن است اتفاق بیفتد. دلایل مختلفی می تواند بر ترک خوردن لاستیک تاثیر داشته باشد که از میان آنها می توان به سرعت بیش از حد، استفاده بیش از حد از دستگاه و لاستیک های آن، دمای نامناسب در سطح زمین و باد بیش از اندازه لاستیک لیفتراک اشاره کرد.

• ساییدگی نامنظم در آج تایر: عوامل مختلفی سبب ایجاد این نوع مشکل می شود که از میان آنها می توان به تنظیم نبودن باد لاستیک ها، تراز نبودن محور، بستن چرخ های عقب و جلو به صورت زاویه دار و کیفیت نامرغوب لاستیک ها اشاره کرد.

• کم باد شدن چرخ ها: کم باد شدن زمانی اتفاق می افتد که وسیله برای مدت زیادی بدون استفاده باقی بماند که در صورتی که لیفتراک شروع به حرکت کند لرزشی در تایر آن ایجاد می شود که این نشان دهنده کم باد شدن لاستیک لیفتراک ایرانی می باشد.

موارد گفته تنها بخشی از مواردی است که سبب خرابی در لاستیک لیفتراک ایرانی می گردد که توجه و جلوگیری از بروز آنها می تواند تا حد زیادی از ایجاد این مشکلات جلوگیری کند. برای اینکه لیفتراک بتواند بار هایی در حجم زیلد و وزن بالا جا به جا کند باید لاستیکی که برای آن انتخاب می شود متناسب با بار مورد نظر باشد تا فشار زیادی به آن وارد نگردد. استفاده از لاستیک های ارزان و بی کیفیت سبب خرابی لیفتراک و ایجاد خسارت به بار و همچنین به اپراتور می گردد.

یکی از نکات مهمی که سازندگان لاستیک لیفتراک ایرانی به آن اشاره می کنند فشار باد لاستیک است که تنظیم بودن آن سبب می شود تا کارایی و طول عمر آن افزایش پیدا کند و بتواند بازده مناسبی داشته باشد. لاستیک لیفتراک ایرانی ممکن است به صورت تایر های بالشتکی باشد که در صورت استفاده نیاز به فشار باد بیشتری دارند.

بسته به نوع تایر میزان فشار باد آن می تواند متغیر باشد که برای این موضوع بهتر است با سازنده آنها ارتباط بگیرید. یکی دیگر از لاستیک هایی که می توان برای لیفتراک در نظر گرفت لاستیک های جامد است که در صورت خرابی به هیچ عنوان قابل تعمیر نیستند و باید آنها را تعویض کرد.

مشخصات لاستیک لیفتراک ایرانی

• دارای طرح مناسب برای داشتن آج خوب
• داشتن عمر مفید طولانی لاستیک ها
• داشتن تاریخ انقضای مصرف
• متناسب بودن سرعت ماشین ها با توجه به شاخص سرعت لاستیک ها
• بالا بودن مقاومت حرارتی در لاستیک ها
• داشتن چسبندگی در لاستیک

لاستیک لیفتراک ایرانی را می توانید متناسب با نوع لیفتراک خود انتخاب کنید به عنوان مثال لاستیکی که در لیفتراک برقی با لیفتراک دیزلی به کار می رود متفاوت است. برای خرید این نوع لاستیک لیفتراک ایرانی بهتر است با فروشندگان ما ارتباط بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند. همین حالا سفارش خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و لاستیک خود را در محل مورد نظر با کیفیت بالا دریافت کنید. بهتر است برای اینکه در هزینه خود صرفه جویی کنید سایز لاستیک را متناسب را با لیفتراک مورد نظر خود انتخاب کنید تا فشار زیادی به آن وارد نگردد و بتوانید بدون ایجاد خطر کار خود را انجام دهید.