انواع سایز لاستیک لودری

وقتی نوبت به ماشین آلات سنگین می رسد، یک تصمیم حیاتی انتخاب سایز مناسب لاستیک لودری است به طوری که اندازه و سایز مناسب می تواند باعث شود تجهیزات شما به راحتی کار کنند، در حالی که سایز اشتباه می تواند باعث ایجاد مشکل شود همچنین لاستیک های لودری در انواع سایزبندی مختلفی موجود هستند که انتخاب صحیح کمک خوبی به نوع حمل بار دارد.

جدول سایز بندی لاستیک لودری

سایز 17/5-25

سایز 20/5-25

سایز 23/5-25

سایز 29/5-25

سایز 26/5-25

 

معنی و مفهوم اعداد روی لاستیک لودری

وقتی به عنوان مثال به شماره لاستیک لودری 29/5R25 نگاه می کنید، ممکن است گیج کننده به نظر برسد، اما آنقدرها هم که به نظر می رسد پیچیده نیست به طوری که این اعداد به شما نکات مهمی در مورد انواع سایز و قابلیت های لاستیک می گویند.

شماره اول : این شماره نشان دهنده عرض لاستیک از یک طرف به طرف دیگر است به طوری که این بسیار مهم است زیرا لاستیک های پهن تر، پایداری بهتری را به خصوص در زمین های ناهموار ارائه می دهند.

شماره دوم : این نسبت ابعاد لاستیک را به شما می گوید که ارتفاع دیواره جانبی لاستیک در مقایسه با عرض آن است به طوری که این بزرگی این عدد می تواند برای جذب ضربه و سواری نرم تر مفید باشد.

حرف وسط : گاهی اوقات، یک حرف بعد از این اعداد را می بینید که این نشان دهنده ساختار لاستیک است “R” معمولاً به معنای ساختار شعاعی است که بسیار رایج است و عملکرد خوبی را ارائه می دهد و همچنین “C”که به معنای متقاطع است.

شماره نهایی : این عدد قطر لاستیک لودری را نشان می دهد که به اندازه چرخ مناسب است به طوری که تطبیق قطر لاستیک با چرخ برای اطمینان از تناسب مناسب ضروری است.

انواع سایز لاستیک لودری (1)

فاکتورهایی که باید در انتخاب انواع سایز لاستیک لودری در نظر گرفت

نوع بار و وزن

نوع بارهایی که با لودر خود حمل می کنید و وزن آنها بر انتخاب انواع سایز لاستیک تأثیر می گذارد.

زمین و شرایط

زمین های مختلف و شرایط کاری به انواع سایزهای مختلف تایر نیاز دارند به طوری که استفاده از لودر در یک جاده خاکی یا برای برف روبی و یا سطح زمین سفت و سخت  باشید ما به شما کمک می‌کنیم سایز مناسب را برای کار انتخاب کنید.

اندازه لاستیک های لودر

لودرهای کوچک

این ماشین های جمع و جور دارای انواع سایز لاستیک هستند به طوری که این مینی لودرها، اغلب از سایز لاستیک لودری در حدود 10 تا 15 اینچ استفاده می کنند به طوری که این لاستیک های کوچک برای فضاهای تنگ خوب هستند.

لودرهای متوسط

لودرهای بزرگ‌تر، مانند بیل مکانیکی لودری دارای انواع سایز لاستیک هستند به طوری که اندازه سایز لاستیک ها از 16 تا 20 اینچ است همچنین این لاستیک ها قوی هستند و برای کارهای ساختمانی عمومی به خوبی کار می کنند.

لودرهای بزرگ

لودرهای واقعاً بزرگ که در معدن یا ساخت و سازهای راهسازی استفاده می شوند، دارای انواع سایز لاستیک های بزرگی هستند که گاهی به بیش از 50 اینچ می رسد به طوری که این لاستیک های بزرگ می توانند بارهای سنگین و زمین های ناهموار را تحمل کنند.

همانطور که لودرها بزرگتر می شوند، اندازه و سایز لاستیک لودری نیز افزایش می یابد تا وزن آنها و وظایف چالش برانگیز آنها را تحمل کند بنابراین انتخاب انواع سایز لاستیک لودری مناسب برای کار ضروری است تا اطمینان حاصل شود که لودر شما به طور موثر و ایمن کار می کند.

اگر هرگز مطمئن نیستید که کدام سایز لاستیک برای ماشین آلات لودری شما مناسب است، می توانید از متخصصان مشاوره بگیرید در همین راستا فروشگاه ایران لودر با بیش از سه دهه فعالیت موفق در ایران انواع لاستیک های لودری را در ابعاد و اندازه های مختلف ارائه می دهد بنابراین از نیازهای شما آگاه است و حتی ممکن است راه حل های ارزان تری داشته باشد.