لاستیک لیفتراک

لاستیک های لیفتراک پایه و اساس آن هستند همچنین وزن لیفتراک، وزن بار به علاوه وزن اپراتور همه روی لاستیک ها قرار دارند به طوری که لاستیک ها فراتر از تحمل وزن، پایه محکم و پایداری برای لیفتراک ایجاد می کنند و تنها سیستم جذب ضربه و تعلیق در لیفتراک هستند بنابراین لاستیک ها در لیفتراک از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

انواع لیفتراک

  • لیفتراک برقی
  • لیفتراک دیزلی
  • لیفتراک دوگانه سوز

انواع سایز لاستیک لیفتراک

با توجه به اینکه لیفتراک ها در صنایع مختلفی مانند مواد غذایی، شیمیایی و یا در برخی ساخت و سازها مواد و کالاهای مختلفی را حمل و جابجا می کنند نیاز به کشش متفاوتی دارند بنابراین سایز لاستیک ها نیز با توجه به نوع کاربرد آن ها متفاوت است ولی همچنان برخی از سایزها محبوبیت و کاربرد بیشتری دارند.

سایز

7/00-12

سایز

6/00-9

سایز

8/15-15

سایز

6/50-10

سایز

8/25-15

سایز

3/00-15

سایز

18/7-8

سایز

5/00-8

سایز

250/15

جدول سایزهای رایج لاستیک لیفتراک

انواع لاستیک لیفتراک

لاستیک توپر

لاستیک های توپر مانند لاستیک های بادی از هوا پر نمی شوند بلکه از مواد جامد ساخته می شوند  به علاوه از لاستیک توپر برای مصارف صنعتی و حمل و نقل سنگین استفاده می شوند به علاوه لاستیک های توپر ما ظرفیت بارگیری بالایی دارند و بسیار مقرون به صرفه هستند بنابراین آن ها برای لیفتراک ها، وسایل نقلیه فرودگاهی، وسایل نقلیه حمل و نقل سنگین، لیفتراک های جانبی، کامیون های پلت فرم و سایر وسایل نقلیه صنعتی مناسب هستند به طوری که لاستیک های لیفتراک توپر بسیار پایدار، مقرون به صرفه، مقاوم در برابر سوراخ شدن و بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند و در شرایط سرویس دهی فوق العاده دارای ظرفیت تحمل بار بالایی هستند.

لاستیک بادی

لاستیک های بادی به جای استفاده از مواد جامد با هوا پر می شوند بنابراین چسبندگی قوی بر روی سطوح ناهموار و زمین های سخت فراهم می کنند و در کارهای ساختمانی از محبوبیت برخوردار هستند به عبارتی لاستیک های لیفتراک بادی ما برای اپراتورهای لیفتراک که باید از روی دست اندازها، چاله ها و سایر خطرات جاده تردد کنند فوق العاده هستند به علاوه  ثابت شده است که آنها در محیط های کاری بی شمار عملکرد خوبی دارند و به اپراتورها کمک می کنند تا به طور یکپارچه لیفتراک را بر روی سطوح صاف و ناهموار مانور دهند.

لاستیک کوشن

لاستیک لیفتراک کوشن یک حلقه لاستیکی جامد هستند که بر روی یک لبه فلزی فشرده می شوند به علاوه لاستیک های کوشن برای کاربردهای داخلی مانند کارخانه ها یا انبارها طراحی شده اند همچنین نگهداری و تعویض آنها نسبت به لاستیک های بادی ارزانتر است علاوه بر این لاستیک کوشن در محیط های داخلی یا خارجی که سطح نرم و صاف دارند استفاده می شوند.

لاستیک پلی اورتان

با دوام استثنایی، کشش عالی و کاهش مقاومت غلتشی، این لاستیک ‌های فشاری حداکثر قابلیت اطمینان و عمر طولانی‌تری را ارائه می دهند به علاوه  لاستیک های پلی اورتان در داخل ساختمان روی سطوح بتنی صاف زمانی که ظرفیت بارگذاری بیشتری مورد نیاز است استفاده می شود.

لاستیک لیفتراک (1)

توصیه های لاستیک لیفتراک برای برنامه شما

کاربردهای مختلف به لیفتراک های متفاوت و در نتیجه انواع لاستیک ها نیاز دارند به طوری که ما برخی از کاربردهای رایج را در زیر با توصیه های خود بیان کرده ایم

برنامه های کاربردی داخلی

کاربردهای داخلی که هیچ گونه زباله روی سطح کف ندارند، برای لاستیک های لیفتراک کوسن مناسب هستند به طوری که در این محیط، لاستیک های کوسن عمر طولانی تری دارند، قدرت مانور بیشتری را ارائه می دهند و کشش را بهبود می بخشند.

برنامه های کاربردی در فضای باز و زمین ناهموار

برای برنامه‌های کاربردی در فضای باز و زمین‌های ناهموار معمولاً از لاستیک‌ های لیفتراک بادی استفاده می‌ شود زیرا کشش بهتر و پایداری بیشتری را در زمین‌های ناهموار و شل ارائه می‌دهند.

برنامه های کاربردی انبار

در برنامه هایی مانند انبارداری اغلب از لاستیک های لیفتراک پلی اورتان استفاده می شود.

محیط های سرد

محیط‌های سرد یا محیط ‌هایی با کف‌های دائما مرطوب معمولاً از لاستیک‌ های لیفتراک پلی‌اورتان استفاده می‌کنند، زیرا باعث افزایش کشش و توانایی ترمز می‌شوند.

 لکه های نفتی

اگر محیط شما با روغن یا نشت مداوم روغن مواجه است، استفاده از لاستیک های پلی اورتان برای لیفتراک خود را در نظر بگیرید چرا که در مقابل روغن مقاومت کرده و خرابی کمتری را تجربه می کنند.

با ما در ارتباط باشید.