تایر لیفتراک

تایر لیفتراک یکی از مهم ترین اجزاء آن است زیرا فشار ناشی از وزن لیفتراک بر روی زمین را به حداقل می رساند و از سویی دیگر ضربه های وارد شده از سوی زمین را که به دلیل عبور از روی ناهمواری ها و فراز و فرودها می باشد را به حداقل می رساند. زیرا موتور و سایر اجزاء لیفتراک ممکن است بر اثر این ضربه ها آسیب ببینند. تایر لیفتراک به سه دسته کلی تقسیم می گردد که هر کدام ویژگی ها و کاربردهای خود را دارند و عبارت هستند از لاستیک کوشیون، لاستیک بادی یا پنوماتیک و لاستیک توپر.

لاستیک کوشیون از کائوچوی جامد درست می شود و برای استفاده بر روی سطوح صاف و هموار مانند سطوح بتنی مناسب هستند و قابلیت استفاده بر روی سطوح ناهموار را ندارند. درون سوله ها و محیط های داخلی به کار می روند و برای محیط های خارجی کاربردی ندارند.

تایر پنوماتیکی یا بادی نوع دیگری از تایر لیفتراک می باشد که شباهت زیادی با تایر کامیون دارد و از کائوچو ساخته می شود. در فرمولاسیون تایر بادی لیفتراک از مواد لاستیکی بسیار قدرتمند با دوام و طول عمر طولانی استفاده می شود. تایر بادی لیفتراک برخلاف تایر کوشین لیفتراک برای محیط های ناهموار بیرون مناسب می باشد که دارای پستی بلندی های زیادی می باشد. تایر بادی لیفتراک خاصیت الاستیکی بالایی دارد و ضربه های وارد شده از سطح زمین را دریافت و با بدنه خود مهار می کند و به موتور و اتاقک و سایر اجزاء لیفتراک وارد نمی کند. باد این تایرها بسیار اهمیت دارد و باید به صورت روزانه چک شود زیرا این باد تایر بادی است که قابلیت های آن را ایجاد می کند و بر خاصیت ارتجاعی آن می افزاید.

تایر لیفتراک

تایر لیفتراک

تایر توپر لیفتراک، نوع دیگری از لاستیک های لیفتراک می باشد که در سایزهای مختلف و با متریال های گوناگون قالبگیری و ساخته می شود. به طور مثال لاستیک و مواد شیمیایی مصنوعی و پلی یورتان سه متریالی هستند که در ساخت تایر توپر لیفتراک استفاده می شوند. این نوع از تایر لیفتراک متداول ترین نوع آن می باشند و هم برای محیط های خارجی و هم برای محیط های داخلی استفاده می شوند. سواری تایر توپر لیفتراک به نسبت تایر بادی بر روی ناهمواری های خارجی راحت و مناسب نیست. لاستیک توپر عمر و دوامی طولانی دارد. قیمت آن نیز به نسبت بالا است و همچنین وزن سنگینی نسبت به انواع دیگر دارد. جهت دریافت مشاوره و سفارش محصول تماس بگیرید.