لاستیک غلطک

اگر در کار ساخت و ساز هستید، اهمیت فشرده سازی خاک هنگام ساختن جاده ها یا فونداسیون ها را درک می کنید بنایراین غلطک برای فشرده سازی موادی مانند خاک، شن، ماسه، سطوح جاده و غیره استفاده می شود.

همچنین انتخاب تجهیزات مناسب برای حصول اطمینان از بهترین نتایج، بسیار مهم است در همین راستا غلطک قطعه ای از تجهیزات سنگین است که به طور خاص برای کاربردهای فشرده سازی خاک طراحی شده است به طوری که انواع مختلفی از غلطک ها موجود است و هر کدام به روش های مختلف خاک را فشرده می کنند همچنین در بین این غلطک ها فقط غلطک تایر پنوماتیک دارای لاستیک است و غلطک در بقیه موارد از فولاد سخت ساخته می شود.

انواع غلطک برای تراکم سازی

 • غلطک استوانه ای
 • غلطک پای گوسفندی
 • غلطک تایر پنوماتیک
 • غلطک چرخ دار صاف
 • غلطک ارتعاشی
 • غلطک شبکه ای

غلطک پنوماتیک

غلطک های پنوماتیک دارای لاستیک ‌های بادی هستند که هنگام حرکت در زمین ‌های ناهموار، سواری نرم ‌تر و ضربه ‌های کمتری را ارائه می‌دهند به طوری که لاستیک ‌ها منطقه پوشش وسیعی را فراهم می‌کنند و اپراتورها را قادر می‌سازند تا کارهای فشرده‌ سازی در مقیاس بزرگ را سریع ‌تر و کارآمدتر انجام دهند به علاوه لاستیک های غلطک اجازه توزیع یکنواخت وزن دستگاه را می دهند بنابراین کاربردهای معمولی غلطک پنوماتیک با لاستیک شامل فشرده سازی لایه های خاک سست، مواد پایه نرم و شن و ماسه است.

لاستیک غلطک (1)

مزایای غلطک لاستیکی نسبت به غلطک فولادی

 1. لاستیک مورد استفاده در غلطک لاستیکی نسبت به غلطک های چرخ فولادی درجه یکنواختی از تراکم را فراهم می کنند.
 2. لاستیک غلطک سطح محکم تر و متراکم تری را فراهم می کند و بنابراین نفوذپذیری لایه را کاهش می دهد.
 3. لاستیک غلطک چگالی افزایش یافته ای را ارائه می دهند که نمی توان با غلطک های چرخ فولادی به دست آورد.
 4. لاستیک غلطک مخلوط آسفالت را بدون ایجاد چک کردن (ترک های سطح مویی) متراکم می کند همچنین به حذف هرگونه ضربه ای که با غلتک های چرخ فولادی ایجاد می شود کمک می کند.
 5. غلطک لاستیکی عمق بیشتری از تراکم را فراهم می کند که نمی توان با غلتک های چرخ فولادی به دست آورد.

ویژگی های غلطک پنوماتیک

کلمه پنوماتیک به معنای استفاده از گاز یا هوای تحت فشار است و در مورد غلطک لاستیکی جاده، پنوماتیک مربوط به لاستیک و توانایی آن در دستیابی به وزن خاص با قابلیت تنظیم فشار یا وزن لاستیک ها است بنابراین سطح مورد استفاده چه آسفالت باشد و چه سنگ، هیچ مشکلی در ایجاد تراکم وجود نخواهد داشت.

اگر پروژه در دست اجرایی دارید می توانید با پیوستن به ما دیگر نگران لاستیک غلطک مورد نیاز خود نباشید چرا که فروشگاه ایران لودر با بیش از 30 سال تجربه در عرضه ارائه انواع لاستیک و تایرهای صنعتی بهترین مشاوره و خدمات لاستیک را به شما پیشنهاد می کند بنابراین با ما در تماس باشید تا از مزایای خرید ما برخوردار شوید.